Kaspar Uuselu võistles vabariiklikul loodusteaduste olümpiaadil
23.05.2011
Kaspar Uuselu 8.klassist esindas tublilt Saku Gümnaasiumi 15.mail   vabariiklikul loodusteaduste olümpiaadil Tartus
Kaspar Uuselul oli võimalus maakondliku võistluse võitjana Tartu Ülikooli Chemicumis  47 kõige tublima vabariigi õpilase hulgas võistelda loodusteaduste alal. See andis võimaluse näidata nii keemia-, füüsika-, bioloogia- kui ka geograafiaalaseid teadmisi.
Olümpiaadi üldteema oli põnev: ,,Murdvargus“
Võistlejatele tutvustati kaasaegses laboris katsevahendeid, abilisi ja kuidas justkui detektiivi mängides oma  võistlustöö teostada. Selga tuli panna valge kittel ja siis järgnes nn. 3 varga mahajäetud traadijupi ja labidale jäänud mulla järgi kõduproovi kaudu süüdlase-murdvarga väljaselgitamine. Katsed võtsid 3,5 tundi aega.  Kaspar tundis oma puudujääke füüsikas. Miks küll ei olnud meeles vee takistuse määramine ja pinge mõõtmine? Mullast sai aga kerge vaevaga üles leitud õpitud limused. Võistlustöö teostamine ei olnud Kaspari meelest just raske, kuid aega jäi uurimisel napiks.
Kaspari jaoks oli võimalus osaleda vabariiklikul loodusteaduste konkursil igati meeldiv ja kogemust andev. Kas temast just tulevikus detektiiv saab, pole kindel, aga algus teaduse alal midagi korda saata on igatahes tehtud.
Tubli 42. koht vabariigis on igal juhul kiitmist väärt.

Kaspar Uuselu intervjueeris bioloogiaõpetaja Laive Jürimaa