Ago Allikmaa tõi Taanist pronksi!
06.05.2011
Teisipäeva õhtul (3.mail) jõudis Taanist XVII Balti informaatikaolümpiaadilt koju tagasi Eesti koondis, kes tõi koju kolm medalit.
Võistlusel võtsid üksteiselt mõõtu kaheksa Läänemere-äärase riigi - Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Taani, Saksamaa ja Poola - parimate informaatikateadmistega õpilased. Igast riigist osales 6-liikmeline gümnaasiumiõpilaste võistkond.

Võistluse üldvõitjaks krooniti Poola esindaja Mateusz Gołębiewski, kes  kogus 780 punkti 800 võimalikust. Eesti võistlejatest teenis Jaagup Repän (Hugo Treffneri gümnaasium, 11. klass) hõbemedali ning Ago Allikmaa (Saku gümnaasium, 12. klass) ja Ants Remm (Hugo Treffneri gümnaasium, 12. klass) pronksid.

Meie koondises olid lisaks Karl-Aksel Puulmann (Nõo reaalgümnaasium, 12. klass) ja Andres Erbsen (Tallinna reaalkool, 10. klass), kes jäid napilt medalita, ning Janno Veerog (Tallinna reaalkool, 10. klass). Eesti võistkond pandi kokku Eesti informaatikaolümpiaadi (EIO) ja
sellele järgnenud valikvõistluse tulemuste põhjal.

Balti olümpiaadi (BOI) pingerida selgitati välja laupäeval ja pühapäeval toimunud võistlusvoorudes. Kummaski viietunnises voorus oli vaja kirjutada arvutiprogrammid nelja žürii poolt ette valmistatud andmetöötlusülesande lahendamiseks. Lahenduste hindamisel võeti arvesse nii nende korrektsust (programmi poolt leitud vastuste õigsust) kui ka  efektiivsust (programmi töötamise kiirust ja mäluvajadust).

Eesti ja Balti võistluste kokkuvõttes sai valitud ka Eesti koondis ülemaailmseks informaatikaolümpiaadiks (IOI), mis tänavu peetakse juuli lõpus Tais. Sinna lendavad meie informaatikute au kaitsma Jaagup Repän, Ago Allikmaa, Ants Remm ja Karl-Aksel Puulmann.

Lidia Uuselu
informaatikaõpetaja