Ago Allikmaa osales ülemaailmsel informaatikaolümpiaadil
26.08.2010

Saku Gümnaasiumi abiturient Ago Allikmaa osales ülemaailmsel informaatikaolümpiaadil Kanadas. Informaatikaolümpiaadil ...

Informaatikaolümpiaadil osales 80 riigist 304 keskkooliõpilast. Eestit esindas kolmeliikmeline võistkond, mis pandi kokku Balti informaatikaolümpiaadi tulemuste põhjal, kus Ago Allikmaa saavutas pronksmedali.

Informaatikaolümpiaadil võistlevad keskkooliõpilased arvutiprogrammide koostamises. Võistlus toimub kahel päeval, kummalgi päeval tuleb viie tunni jooksul koostada programmid nelja þürii poolt ette valmistatud ülesande lahendamiseks. Hindamisel arvestatakse programmi korrektsust ja efektiivsust.

Lisaks ülesannete lahendamisele olid programmis mitmed huviloengud Waterloo ülikooli õppejõududelt ja muidugi ei saa Kanadas käies jätta vaatamata kuulsat Nigara juga.

Eesti võistkonda kuulusid : Ago Allikmaa ( Saku Gümnaasium), Morten Piibeleht ( Tallinna Reaalkool) ja Jaagup Repäni ( Hugo Treffneri Gümnaasium).

Uuri täpsemalt