6.klasside KEAT-projekt
27.05.2010
6.klasside võistkond esines edukalt KEAT-projekti Tallinna ja Harjumaa koolide võistlusmängus.

26. mail 2010 a. toimus Politsei- ja Piirivalvekolledži Muraste kooli territooriumil järjekordne KEAT (Kaitse Enda ja Aita Teist) projektiga seonduv võistlusmäng, millest Saku Gümnaasium võttis esmakordselt osa.
Võistlustules olid 6. klasside õpilased. Päev algas varakult. Õpilastel tuli läbida etteantud aja raames 14 punkti, milles tuli täita vastav ülesanne. Esimene punkt oli politsei poolt korraldatud liiklustest, kus kogu võistkonna liikmed täitsid ülesannet paarikaupa. Tunda oli vaja liikluseeskirju, liiklusmärke ja liiklusvahendeid. Teine punkt oli demineerimine, kus õpilastele anti ülesandeks tuvastada erinevad lõhkekehad ning täita üldteadlikkuse test. Kolmandaks tuleohutus, kus aja peale läbiti kiivreid kandes teatevõistlus, milles pidi töökorda seadma siutsuanduri, ühendama veevooliku keermeid, kustutama tulekustutiga tuld ning vastama tuleohutust puudutavatele küsimustele. Neljandas punktis oli õpilastel vaja ennast keeva veega üle valanud ning šokis õpilasele esmaabi anda.
Peale hommikusi võistlusi anti võimalus lõunasöögiga keha kinnitada, millele järgnes viienda punktina G4S poolt korraldatud maastikumäng „Semu seiklus”. Väsitav maastikumäng seljataga – oli osavõtjatel võimalik korraks aeg maha võtta ning kuuendas punktis jälgida, kuidas dresseeritakse teenistuskoeri ning käia ka „koertemaja” seestpoolt uudistamas. Edasi läks taas tihedaks. Seitsmendas punktis uuesti esmaabi, kus tuli siduda lahtist luumurdu ja tegeleda ninaverejooksuga. Kaheksas punkt sisaldas meeskonnatööna tervist edendava plakati kujundamist olemasolevatest materjalidest. Üheksas raudteeohutus, kus tuli taas täita test. Kümnes punkt politsei test jalgratastega, kus meie õpilased Kardo Orav (10 st. 9 punkti) ja Otto Jõeleht (sooritas testi veatult saades 10 st. 10 punkti) saavutasid parima tulemuse kõikidest koolidest. Üheteistkümnes punkt oli vaheldus teadmiste kontrollile ning õpilastele avanes võimalus proovida turvavöö vajalikkust minikokkupõrke kunstlikul tekitamisel tunnikiirusel 7 km. Seejärel veeohutus, kus aja peale tuli päästa basseinist uppuja päästerõngast kasutades. Taaskord hinnati teadmisi kõigis päästevaldkondades kolmeteistkümnendas punktis ning viimases punktis sattusid õpilased metsa, Kaitseliidu telki, kus neile räägiti kaitseväe tegemistest ja soovijad said proovida kuulivesti ning lahingukiivrit.
Päev oli tegus ja pikk, ilm muutus pärastlõunal külmaks. Sellest hoolimata olid kõik osavõtjad väga tublid ja esindasid oma kooli igati eeskujulikult.
Autasustamisel võitis Saku Gümnaasium eripreemia Politseiameti poolt parima soorituse eest liiklusvaldkondades ja üldkokkuvõttes pälviti 23 st. osavõtnud kooli hulgast igati auväärne II koht. Õpilased keda tubli soorituse eest kiidame on:

Kristina Pähn 6a klass
                        Mari Veersalu           6a klass