Õppekäik Mereakadeemiasse
10.05.2018
Saku Gümnaasium premeeris 8.-12. klasside parimaid loodusainete olümpiaadidel osalejaid väljasõiduga TTÜ Mereakadeemiasse, kus tutvustati laeva motoorikat, käidi erinevates laevasimulaatorites ja sõlmede sidumise töötoas.

Päeva alustati laeva erinevate mehaaniliste osade tutvustamisega, mis ulatus ühekolvilistest mootoritest suurte sõukruvideni. Õpilastele anti võimalus panna tööle laevamootor, mida ka edukalt koos juhendajaga tehti.

Järgnevalt liiguti erinevatesse laevasimulaatoritesse, mis olid merehaigust tekitavalt tõepärased. Mereakadeemia tudengid seletasid kaptenisillal olevaid navigatsiooni- ja juhtimissüsteeme ning rääkisid üldiselt laevajuhtimisest. Osalejad said realistliku kogemuse juhiroolis olles ning juhtisid laeva nii rahulikul kui ka tormisel Soome lahel.

Päeva lõpetas sõlmede töötuba. Õpilastele õpetati tegema nelja erinevat sõlme: kaheksa, meremehe, rehvi ja enesepäästmise sõlme ning räägiti olukordadest, kus neid võib vaja minna.

Hariva õppepäeva lõpus tänas kaasas olnud õpetaja Gerrit Kanarbik töötubade juhendajaid ning kinkis neile SG kokaraamatud.

12. klassi õpilane
Joosep Raudväli