Kontakt
Saku Gümnaasium
Tallinna mnt. 10, Saku, 75501
Telefon: +372 6718 000
Faks: +372 6718 006
e-post: gymnaasium@sakuvald.ee
Vaata kaarti
Gümnaasiumi uudised Prindi
10. klassi õppereis Tartusse
16.04.2018
7. aprillil toimus Saku Gümnaasiumi 10. klassi õppereis Tartusse. Külastasime Eesti Rahva Muuseumi ja AHHAA keskust. Kaasa sõitsid klassijuhatajad Anna Kikkas ja Taivi Õigus ning õpetaja Tiiu Allikmaa.

ERMis saime alguses 1,5 tunnise ekskursiooni koos giidiga ning pärast oli meil aega iseseisvalt muuseumis ringi vaadata. Kuigi osad õpilased olid juba varasemalt muuseumis käinud, olid nad siiski huvilised, sest polnud varem muuseumit giidi eestvedamisel külastanud. Giidid rääkisid palju huvitavaid fakte, mida me ise poleks osanud kusagilt välja lugedagi. Paljude lemmik näituseks osutus ’’Uurali kaja’’. 

Peale ERMi külastust suundusime AHHAA keskusesse. Seal saime võimaluse lisaks ise ringi liikumisele vaadata ka teadusteatrit, mille seekordseks teemaks oli põlemine. Kõigi vaatajate jaoks oli see kogemus väga õpetlik, kaasahaarav ja huvitav. Tänu teadusteatrile saime oma päeva sisse põimida ühe lõbusa tunniajase keemiatunni koos paukude ja leekidega. Midagi uut oli ka neile, kes olid keskust juba varem väisanud - avatud oli ajutine näitus ’’Ahhaa, talisport!’’. Sellel näitusel saime mäest alla lasta, pidada lumesõda ning võtta osa veel paljudest teistest lõbusatest tegevustest.

Sakku tagasi jõudes olime üsna väsinud, kuid samas vägagi rõõmusuised. Keegi ei kahetsenud reisil osalemist ning kõik olid enda jaoks midagi huvitavat leidnud. Selliseid õppereise võiks toimuda isegi rohkem, sest saime suurepärased praktilised tunnid alates ajaloost kuni keemia ja füüsikani.

Helin Sinisaar