12. veebruaril toimus meie koolis mälumäng “Eesti 100”
14.02.2018
Osales kokku 13 võistkonda: 8 võistkonda 5.-8. klasside arvestuses ja 4 võistkonda 9.-12. klasside arvestuses.

Mälumäng koosnes 25-st küsimusest, mis olid jagatud viide teemade plokki: Eesti 100, Saku, kultuur ja sport, tehnika ja ajalugu ning varia.

5.-8. klasside arvestuses olid tulemused järgnevad:

1. koht 8.d klass 16 punktiga kooseisus:
Mart Nael

Anete Järvelaid
Rika Simone Kostla
Anna-Liisa Murre

Peale küsimustele vastamist esines meie kooli vilistlane Marko Kruustük, kes rääkis oma kooliajast ja tööst IT valdkonnas.

Saku kooli enda mälumäng toimus 3. korda, seekord olid korraldajateks abiturendid Anders Piir ja Joosep Raudväli, kes tegid seda oma praktilise tööna. Abistajaks olid ka Tanel Volkov, Ingrid Lillemets ja Helina Lehtma ning õpetajad Gerrit Kanarbik ja Kersti Vissov.

Küsimuste näited:

13. küsimus Kahtlemata on Saku alevik kõige kuulsam oma õlletehase poolest. Carlsberg A/S-le kuuluv tehas pakub tööd 300 inimesele ja ekspordib oma tooteid 20 riiki (näiteks Läti, Soome, Norra ja Rootsi). Samas võib leida ka kolm eksootilisemat turgu. Kaks neist asub Aafrikas. Esimest Guinea ja Libeeria kõrval asuvat riiki teatakse ehk kõige enam 2015. aasta Ebola epideemia peamise toimumispaigana, teine on tuntud populaarse turismisihtkohana ja saarestikuna India ookeanis. Kolmas riik asub Aasias ja seda nime kannab aastatel 1955-1975 toimunud sõda. Mis on need kolm riiki?

19. küsimus Karl Benz leiutas esimese bensiini jõul töötava auto aastal 1886. Tema firmast sai hiljem Mercedes-Benz, mis aga pole kõige vanem autofirma, vaid vanuselt alles neljandal kohal. Kolmandal kohal on Opel, mis enne autode tootmist valmistas õmblusmasinaid ja jalgrattaid. Maailma vanim on Prantsuse autofirma, mis alustas kohviveskite valmistamisest ja vanuselt teine on Tšehhi autofirma, mis on palju vähem tuntud ja mille nimi sarnaneb väga ühe India autofirma TATA nimega. Mis on maailma vanim ja vanuselt teine autofirma?

Vastused: Sierra Leone, Šeisellid ja Vietnam; Peugeot ja Tatra.

Mälumängu “Eesti 100” korraldajad
Anders Piir