Kontakt
Saku Gümnaasium
Tallinna mnt. 10, Saku, 75501
Telefon: +372 6718 000
Faks: +372 6718 006
e-post: gymnaasium@sakuvald.ee
Vaata kaarti
Gümnaasiumi uudised Prindi
Projekti "Tudeng füüsikatundi"
07.02.2018
Projekti "Tudeng füüsikatundi" raames käis 2. veebruaril 10. ja 11. reaalklassi tundides Tartu Ülikooli esimese kursuse tudeng Hans Hubert Sams rääkimas teemal "Parim viis ehitada kosmoselaeva".

Tundides alustati arutelu sellest, kuidas hetkel on võimalik kosmosesse minna ja seal liikuda ning seejärel asuti otsima võimalike lahendusi tuleviku jaoks, et liikuda kiirelt, energiasäästlikult, ohutult ja jätkusuutlikult kaugel asuvate tähtede ja planeetideni. Räägiti nii juba eksisteerivatest, kui ka teoreetilistest tulevikutehnoloogiatest. Õpilased said valikuid tehes lõpptulemuse juures kaasa rääkida. 

Näiteks valmis ühes tunnis rakett, mis on kaetud kosmilist kiirgust neelava metalli kihiga ja kaitseks kosmoses liikuvate kehade eest on süsiniknanotorudest valmistatud kest. Kütusena kasutas see kosmoselaev tähtedevahelisest ruumist suure lehtriga (läbimõõt 160km) kogutud vesinikku (termotuumareaktsioonid) ning inimeste loomulike elutingimuste jaoks loodi laeva pöörlemisega kunstgravitatsioon. 

Projekt "Tudeng füüsikatundi" on ellu kutsutud selleks, et populariseerida reaalainete õppimist ja võimaldada tudengitel panna kokku sellise tunni nagu nad kooli ajal ise soovinud oleks.

Gerrit Kanarbik
Saku Gümnaasiumi 
füüsikaõpetaja