Kaks esikohta maakondlikult kunstiolümpiaadilt
Laupäeval, 27. jaanuaril toimus Jüri Gümnaasiumis Harjumaa kunstiolümpiaad
Iga kool sai välja panna ühe õpilase esindamaks põhikooli ja ühe gümnaasiumi vanusegrupi õpilase. Olümpiaadil osales 13 põhikooli ja 5 gümnaasiumiõpilast.

Saku Gümnaasiumit esindasid LAURA REA 8.a klassist ja SANDRA SERENA SULIN 10.Maj. klassist.

Olümpiaad koosnes kolmest osast.
Mõlemal vanusegrupil oli kodutööks antud teema „MINA OLENGI EESTI”, mis pidi olema lahendatud kas maalina või värvilise joonistusena (fotol on Sandra Serena oma maaliga vasakul ja Laura paremal).
Kohapeal tuli lahendada test, mis sisaldas kunstiajalugu, üldkultuurilisi teadmisi, kunstitermineid ning perspektiivi, värvusõpetuse ja proportsiooni ülesandeid. Sel aastal tuli gümnaasiumiõpilastel tunda ka Eesti kultuuritegelasi ja maakondade rahvariideid.
Kolmas ülesanne oli seotud Eesti sajanda sünnipäeva tähistamisega. Gümnaasiumiõpilased kavandasid piduliku kostüümi eest ja tagantvaate, põhikooli ülesandeks oli kujundada pilt t-särgile.

Saku Gümnaasiumi õpilased esinesid väga edukalt:

LAURA REA 8.a – 1.KOHT 7.-9.kl. vanusegrupis

SANDRA SERENA SULIN 10.Maj. – 1.KOHT 10.-12.kl. vanusegrupis

Mõlemad õpilased esindavad Saku Gümnaasiumit ka vabariiklikul kunstiolümpiaadil.
Edu neile !

Eda Piisang