Tulemusi füüsikavõistluselt "Kajakas"
25.01.2018
2017. aasta 13. detsembril osales 8 meie kooli õpilast üleriigilisel füüsikavõistlusel "Kajakas". Kokku võttis võistlusest osa 572 õpilast (7. -12. klassist).

Meie kooli parimana sai kõrge II koha 12. klassi õpilane Henri Laiho. 26. tulemust näitas samuti abiturient - Joosep Raudväli. Esile tuleks tõsta ka meie noorimat osalejat 8. klassi õpilast Piret Pihli, kes saavutas 131. koha.

Oma ülesannete lahendamise oskuse panid proovile ka Ann-Mari Servet (9. klass), Nikolai Ovtšinnikov (9. klass), Olavi Kasterpalu (11. klass), Andrei Printsev (12. klass) ja Jaagup Voomets (12. klass).

Juhendis kirjeldatakse võistlust nii : "Lahendatakse ülesandeid, millele on küll põhimõtteliselt olemas täpne vastus, kuid seda pole võimalik antud ajalimiidi piires leida. Küll aga on võimalik hinnata vastust võrdlemisi hea täpsusega, kui teha asjakohaseid lähendusi. Küsimusi on nii koolifüüsikaga seotud teemadel, kui ka igapäevaelulistest valdkondadest. Niisiis ei ole heaks tulemuseks vaja mitte niivõrd matemaatilist ja tehnilist osavust ülesannete lahendamisel, vaid pigem head intuitsiooni ja olukordade piltliku ettekujutamise võimet."

füüsikaõpetajad
Gerrit Kanarbik