Head tulemused maakondliult füüsikaolümpiaadilt
22.01.2018

Saku Gümnaasiumi 11 õpilast osalesid 20. jaanuaril füüsika olümpiaadi piirkonnavoorus

9. klassi õpilaste hulgas (kokku 20 õpilast) saavutas 5. koha Nikolai Ovtšinnikov.

Gümnaasiumi õpilasi oli olümpiaadil vähe - kõigest 16. Hoolimata vähesest osalejate hulgast saavutasid kogu gümnaasiumi arvestuses 2. koha Henri Laiho ja 3. koha Joosep Raudväli (12. klassi arvestuses vastavalt I ja II). 10. klassi arvestuses saavutas 3. koha Hanna Bulgarin ja 12. klassi arvestuses 4. koha Andrei Printsev.

Oma füüsika ülesannete lahendamise võimekuse panid proovile ka OskarJohannes Matt (8. klass), Kirke Krusell (8. klass), Marcus Kruustük (8. klass), Romet Pentinen (8. klass), Ann-Mari Servet (9. klass) ja Jaagup Voomets (12. klass).

Kokku osales olümpiaadil 57 õpilast kümnest Harjumaa koolist. Olümpiaadil tuli 5 tunni jooksul lahendada 10 erinevas raskusastmes arvutusülesannet ning lisaks 2 eksperimentaalset ülesannet, millest arvesse läks vastavalt 5+1 suurima punktisumma saanud ülesannet. Näiteks oli nii põhikooli kui gümnaasiumi töös ühes eksperimentaalses ülesandes palutud leida plastikust joogitopsi mass, kasutades selleks vaid joonlauda, vett ja süstalt. Ülesande lahendamiseks tuli kasutada kangi reeglit ja kaaluvihtide asemel rakendada vett (1 ml on massiga 1g).

Suur tänu ja kiitus Saku Gümnaasiumi esindanud õpilasetele!

Gerrit Kanarbik
Saku Gümnaasiumi