Viktoriin "Välk ja Pauk"
05.12.2017
6. korda toimus Harjumaa koolinoortele füüsika ja keemia viktoriin "Välk ja Pauk!"
1. detsembril toimus Saku Gümnaasiumi aulas 6. korda Harjumaa koolide 8. - 9. klasside neljaliikmelistele võistkondadele füüsika ja keemia viktoriin "Välk ja Pauk!". Kokku osales 20 võistkonda 18 koolist + õpetajate võistkond.

Viktoriinis oli 30 küsimust, mis otseselt või kaudselt puudutasid füüsikat või keemiat. Kõige raskemaks osutus küsimus, kus taheti teada, millise erilise tunnustuse osaliseks sai 2016. aasta novembris Vene tuumafüüsik Juri Oganessian. Vaid õpetajad ja viktoriini võitjad teadsid, et tema nime järgi nimetati 118. keemiline element ümber oganessooniks.

Tasavägise võistluse lõpetas parimana Jüri Gümnaasiumi võistkond. Väikese vahega järgnes Viimsi Keskkool ja 3. kohta jäid jagama Kiili ja Saue koolid. Saku Gümnaasiumi parim võistkond jagas 13. kohta. Esikolmiku auhindadeks olid keemia katsevahendite komplektid.

Üritus läks korda ka tänu sellele, et meid toetasid nõu ja jõuga Anders Piir, Joosep Raudväli, Anton Noor, Carmen Pilve, Rein Rinne, Merike Toompärg, 10. reaalklass ja 11. majandusklass. Suured tänud neile kõigile!

Viktoriini Välk ja pauk! 2017 korraldajad: füüsikaõpetaja Gerrit Kanarbik keemiaõpetaja Anna Kikkas füüsika- ja keemiaõpetaja Maimu Torn