8. ja 9. klasside õpilased Tartu Ülikooli Chemicumis Teaduslaboris
07.11.2017
Neljapäeval, 2.novembril külastasid Saku Gümnaasiumi 28 õpilast 8. ja 9. klassidest Tartu Ülikooli Chemicumis Teaduskooli Uurimislaborit.
Ülikooli õppejõudude juhendamisel said meie põhikooli õpilased 3 tunni jooksul uudse kogemuse laboriteadlase elukutsest. Enne neid külastasid oktoobris Teaduslaborit meie 10. klassi gümnasistid.

Chemicumi laboris said õpilased uurida spinatis sisalduvate pigmentide olemasolu TLC-meetodil (Thin Layer Chromatography) ja kasutada UV -lampe. Teises töö katsetati, kuidas osmoos toimib soolvees kartuliviiludele ning kuidas määrata kartuli tihedust.
Päeva lõpus tehti kokkuvõtteid ja autasustati kingitustega osavamaid eksperimenteerijaid.
Sõit Tartusse ja tagasi sujus hästi, lapsi saatis õpetaja Maimu Torn. Lapsed jäid teaduspäevaga väga rahule.

Täname veel kord Tartu Ülikooli Teaduslabori meeskonnale elamuste ja õpetuste eest!

Anna Kikkas