Loodusteaduste olümpiaadi lõppvoor
27.04.2017
Nikolai Ovtšinnikov 8c klassist esindas tublilt Saku Gümnaasiumi 22.-23.aprillil   vabariiklikul loodusteaduste olümpiaadil Tartus
Nikolai Ovtšinnikovil oli võimalus Harjumaa maakondliku loodusteaduste olümpiaadi võitjana Tartu Ülikooli Chemicumis 55 kõige tublima vabariigi õpilase hulgas võistelda loodusteaduste alal. See andis võimaluse näidata nii keemia-, füüsika- kui ka bioloogiaalaseid teadmisi.
Olümpiaadi üldteema oli Kartulilabor.
1.päeval tutvustati võistlejatele kaasaegses laboris katsevahendeid ja kuidas oma võistlustöö teostada. Katsed ja ülesannete teostamine võttis aega lausa 4 tundi.
Nikolai tundis oma puudujääke keemia mooliteemas. Miks küll ei olnud meeles, mis ained kartulis olid?   Kerge vaevaga sai aga leitud vastused füüsika ja keemia ülesannetele.

Võistlustöö teostamine oli Nikolai meelest küllaltki raske ja aega jäi uurimisel napiks. Kas temast just tulevikus kartulilabori töötaja saab, pole kindel, aga algteadmised on juba olemas.
Teisel päeval toimus grupitööna viktoriin kartuliteemal, milles Nikolai sai Pärnu noormehega paaristöös tubli 3.koha.

Nikolai Ovtšinnikovi 45. koht vabariigis on igal juhul kiitmist väärt. Võimalus osaleda vabariiklikul loodusteaduste konkursil oli Nikolai arvates igati meeldiv ja kogemust andev.

Nikolaid Tartus julgustamas, Loodusmuuseumi näitusel ning Ahhaa teadusteatri külastusel-näitusel üheskoos teadmisi ammutamas käis bioloogiaõpetaja Laive Jürimaa.
Olümpiaadiks valmistasid Nikolaid ette lisaks bioloogiaõpetajale keemiaõpetaja Anna Kikkas ja füüsikaõpetaja Gerrit Kanarbik.
Aitäh ka Nikolai isale.

Pilte saab vaadata