Tubli osalemine Eesti 64. keemiaolümpiaadi lõppvoorus
03.04.2017
Üleriigiline keemiaolümpiaad toimus 31.03.-01.04.2017.     Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituudis ja Chemicumis. Sellest võttis osa 11.klassi õpilane Henri Harri Laiho, kes esindas meie kooli väga hästi.
11.klassi jõukatsumine toimus 25 keemiku vahel. Kuigi Henri Harri eksperimentaalsesse finaalvooru ei pääsenud, oli tal 2 päeva jooksul võimalus mõõtu võtta noortest tippkeemikutest, osa saada kogu olümpiaadi melust, luua uusi kontakte andekate ja väga laia silmaringiga noortega, osaleda põnevates ühistegevustes ja kuulata maad edasiste õpinguvõimaluste kohta nii siin kui sealpool riigipiire.
Esimesel päeval lahendati 5 tunni jooksul 6 ülesannet.
Teoreetilise vooru järel said osalejad nautida ühistegevust.
Olümpiaadi teine päev algas osade õpilaste jaoks tulemuste apelleerimisega ja sellele järgneva eksperimentaalse vooruga. Teised õpilased nautisid samal ajal Eesti Rahva Muuseumi külastust.

Kõik vabariiklikus voorus võistelnud õpilased saavad automaatselt maksimumpunktid Tartu Ülikooli loodusteaduste erialadele kandideerides ja õppima asumiseks on neil vaja esitada vaid lõputunnitus.

Parafraseerides keemia olümpiaadi korraldaja poolt kasutatud tsitaati: "Üks oluline võti edu juurde on enesekindlus. Oluline võti enesekindluse juurde on ettevalmistus".
Kõik need noored, kes on jõudnud olümpiaadide lõppvooru, on teinud ettevalmistusprotsessis tohutult palju tööd, ennast ületanud ja selle tulemusel maitsnud oma meeletu töö magusaid vilju. Nende ees pole avatud mitte ainult Tartu Ülikooli uksed. Nad on oodatud ka maailma mainekatesse ülikoolidesse õppima.

Täname ja õnnitleme meie Henri Harri Laihot ja tema vanemaid!

Keemiaõpetaja
Anna Kikkas