Uurimislabor TÜ Chemicumis
22.03.2017
Tartu ülikooli teaduskool korraldab gümnaasiumiõpilastele õppeprogrammi UURIMISLABOR teemal „Kunstirööv” TÜ Chemicumis. 15. märtsil oli ka meie kooli 11. klasside õpilastel suurepärane võimalus selles osaleda.
Eelregistreerimisel täitusid kohad kiiresti. Chemicumis võttis õpilasi vastu programmi koordinaator Karin Hellat. Enne laborisse sisenemist pidid õpilased selga panema valged kitlid. Eksperimentaalse osa viisid õpilased läbi kahekaupa ning neid juhendasid TÜ üliõpilased ja doktorandid. Õpilased said teha põnevaid integreeritud bioloogia-, keemia- ja füüsikakatseid.
Õpilaste arvamus õppe-päevast: „Huvitav oli ise määrata vetikaid. See oli kindlasti teistsugusem minu tavalisest koolitunnist ja mulle meeldis väga selline vaheldus. Olid huvitavad katsed ja katsete tegemine oli taustalooga väga lahedasti seotud, tegi kõik palju huvitavamaks. Soovitan ka kindlasti teistele õpilastele, saab huvitava kogemuse."
Uurimislaboris osalemine on koolidele tasuta, kusjuures ka lõunasöögi- ning transpordi- kulu hüvitas haridus- ja teadusministeerium.
Täname korraldajaid põneva õppeprogrammi eest. Kindlasti tekkis paljudel õpilastel suurem huvi keemia, füüsika ja bioloogia vastu.