Šoti teemapäev
27.01.2017
Sellise pealkirja all toimus teemapäev Saue Gümnaasiumis. Päev oli mõeldud 6.-7. klassi õpilastele. Meie koolist oli huvilisi nii palju, et läksime osalema koguni kahe võistkonnaga. Koole oli kokku tulnud üle Harjumaa.
Paljudele tuli üllatusena see, et just selsamal päeval – 25. jaanuaril – oli rahvuspoeedi Robert Burnsi sünniaastapäev. Kuulasime tema luulet eesti keelde tõlgituna ja pidime tõdema, kui ajatu see on. Enam kui paar sajandit tagasi kirjutatud luuletused on veel tänagi teemakohased.
Võistkonnad istusid saalis väikeste laudade taga ja neile esitati kolmkümmend viktoriiniküsimust. Pisut peamurdmist ja selgitatigi parimatest parim välja. Seekord Oru kool.
Seejärel esinesid meile inimesed Eesti-Šoti kultuuriseltsist. Kildis mees ja rahvusvärvides naine – tutvustasid meile Šotimaa tavasid ja riietumisstiili. Rõhutati, et see kildiga komplekt, mis hetkel seljas,   oli nii täiuslik, et selles riietuses oleks võinud ka kuninganna ette ilmuda või meil siis presidendi vastuvõtule minna. (Võid seda näha juuresoleval pildil.)) Selgus ka huvitav tõsiasi, et sellel tartan-kangal, millest too kilt ja kleit olid õmmeldud, on spetsiaalselt Eestile tehtud kangamuster. Šotlased kinkisid sellise mustriga kanga minister Urmas Paetile, kui ta oma ametiajal Šotimaad külastas. Nüüd on igaühel meist võimalus lasta endale sellisest riidest kleit või kilt õmmelda!
Ja last but not least! Meile õpetati selgeks Šoti rahvatants, mille nimi oli Dashing White Sergeant. Kõik - nii õpetajad kui ka õpilased – keerutasid mõnuga selle rahva hulgas üht tuntuimat ja laialdasemalt levinud rahvatantsu. Kel huvi, neile võime ka oma koolis tantsu selgeks õpetada! Andke teada!

Tore päev oli armsate külalistega, käed-jalad toimetusi täis võõrustajatega ja rõõmsa õpilaste hulgaga koos aega maha võtta ja uute teemapäevade poole liikuma hakata!
Aitäh Saue!

Inglise keele õpetajad ja õppijad.
Tiia Müller