Kontakt
Saku Gümnaasium
Tallinna mnt. 10, Saku, 75501
Telefon: +372 6718 000
Faks: +372 6718 006
e-post: gymnaasium@sakuvald.ee
Vaata kaarti
Gümnaasiumi uudised Prindi
Füüsika ja keemia viktoriin VÄLK & PAUK
05.12.2016
2. detsembril toimus Saku Gümnaasiumis juba 5. aastat Harjumaa 8. ja 9. klassi õpilaste neljaliikmeliste võistkondade mõõduvõtt füüsika ja keemia viktoriinil.
Osalesid 14 kooli võistkonnad + õpetajate võistkond. Saku Gümnaasium oli esindatud kolme võistkonnaga. Proovisime ka oma ürituse läbiviimisel digipööret teha ning vastused edastati seekord tavalise paberilipiku asemel tahvelarvutiga. Kuna 8. klass alles alustas tõsiste füüsika ja keemia õpingutega, siis küsimused olid sellised, mis ei nõua ainult tugevaid ainealaseid teadmiseid, vaid ka loogilist mõtlemist, laia silmaringi, funktsionaalse lugemise ja peast arvutamise oskuseid. Küsimused puudutasid nii teaduse ajalugu (erinevate leiutiste reastamine) kui ka tänapäeva (akupank, droonid, gravitatsioonilained). Paljud küsimused olid teema aasta puhul mere või veega seotud. 

Pärast viktoriini pakuti traditsiooniliselt kõigile osalejatele kohaliku pagari poolt tehtud väga maitsvat kringlit ja õunamahla. 

Võistlus oli tasavägine ning kolmas koht läks jagamisele lausa kolme kooli vahel. Meie kooli parimat võistkonda jäi 3. kohast lahutama vaid 1 punkt. 
Tulemused: 
1. Viimsi Keskkool 32 p 
2. Keila Kool 30 p
3. Loksa Gümnaasium 26 p
3. Loo Keskkool 26 p
3. Saue Gümnaasium 26 p
6. Saku Gümnaasium 25 p - Hanna Bulgarin, Anett Aedla, Kristina Maria Morozov, Laura-Liis Ulst

Välk ja pauk! korraldajad:
füüsikaõpetaja Gerrit Kanarbik
keemiaõpetaja Anna Kikkas