Saku Gümnaasiumi õpilased tegid tublid mängud Harjumaa korvpalli meistrivõistlustel
25.11.2016
Kõige edukamalt läks 6-7. klasside poistel, kes said kaela hõbemedalid.
Kuna eelmisel aastal lõpetasime samuti esikolmikus, siis saime seekordseks turniiriks teise asetuse, mis viis meid otse poolfinaali nelja parema hulka, kus kohtusime Jüri Gümnaasiumiga. Mäng oli tasavägine palli lahtiviskest kuni viimaste sekunditeni välja. Olime küll enamus mängu tagaajaja rollis, kuid viimastel minutitel näitasime suuremat kindlust ja alistasime vastase 30-26. Finaalis tuli vastu eelmise aasta võitja Keila Kool. Suutsime mängutempot ja seisu tasavägisena hoida esimesed viis minutit. Kuid ikkagi tugevam vastane võttis lõpuks oma ning kaotasime 17 punktiga. Hõbedasse võistkonda kuulusid: Villem Noot, Hugo Alandi, Sander Krajev, Ken-Marten Peterson, Robin Kägo, Geir Hans Sügis, Sten Kaarel Kuimet, Ramon Egert Valgma ja Egert Veldi.

8-9. klasside poistel tuli finaalturniirile kuue parema hulka pääsemiseks läbida kõigepealt eelturniir, mille kaks paremat lunastasid pääsu järgmisesse ringi. Sellega said poisid väga hästi hakkama. Finaalturniir ei läinud kõige paremini. Alagrupis kaotasime kindlalt Jüri Gümnaasiumile ning peale tasavägist mängu Keila Koolile. 5-6. koha mängus jäime alla Kose Gümnaasiumile. Harjumaa meistriks tuli Jüri Gümnaasium, kellele järgnesid Viimsi ja Keila Kool. Võistkonnas mängisid Oliver Toom, Lars Leppik, Robin Org. Herman Klippberg, Oskar Older, Sander Põder, Ralf-Sander Suvinõmm, Hugo Pruul.

Taavi Vilba
Kehalise kasvatuse õpetaja