Meie õpilased Euroopa Noorteparlamendi 10. Eesti Sessioonil
20.03.2010
20.-23.märtsini Viimsis ja Tallinnas toimuva Euroopa Noorteparlamendi 10. Eesti Sessiooni töös osalevad delegaatidena ka Saku Gümnaasiumi noored: Raune Kobin ja Liisa Staal (10a); Annaliisa Täht ja Kerlyn Jüriväli (11a) ning ajakirjanikuna Annaliisa Altmets (12b).

Euroopa Noorteparlamendi 10. Eesti Sessioon toob neljaks päevaks kokku enam kui 100 andekat noort üle Eesti. Kaheksas komitees arutletakse Euroopa Liidu päevakajalistel probleemidel ühiskonnas. Näiteks, milline peaks olema ELi roll kliimasoojenemise vastases võitluses ja samuti ka samasooliste abiellumise õiguse teemal. Sessioonil osaleb lisaks eestlastele ka noori Gruusiast, Lätist, Prantsusmaalt, Soomest ja Ühendkuningriigist ning parlamendisessiooni töökeeleks on inglise keel.

Teisel päeval liituvad noortega oma ala eksperdid, kellega konsulteerides valmivad komiteedes resolutsioonid, kus on sõnastatud noorte saadikute innovaatilised lahendused. Ekspertideks on teiste seas ka sotsiaalministeeriumi soolisevõrdõigusliku osakonna peaspetsialist Christian Veske ja Tallinna Ülikooli õppejõud Oudekki Loone. Sündmuse patroon on Siim Kallas.

Teisipäevasel Rahvusraamatukogus toimuval noorteparlamendi istungil lähevad osalejate poolt koostatud resolutsioonid esitamisele ning läbivad hääletuse.

Loe lisaks: