Suur orienteerumispäev
09.09.2016
Saku Gümnaasiumi sügisene spordipäev toimub 14. septembril.
Spordipäeval toimub võistkondlik orienteerumine 2. – 12.klasside õpilastele. Õpilased on jaotatud 12 – 14 liikmelisteks võistkondadeks. Vanuserühmad on 2. – 6. klass (45 võistkonda) ja 7. – 12.  klass (34 võistkonda). Vanuserühmadel on erineva raskusastmega rada - nooremal rühmal kergem, vanematel raskem.

Ajakava:
8.45 Kogunemine ja avasõnad Saku Gümnaasiumi ees.
9.00 Võistkonnad lahendavad klassiruumis ülesande ning seejärel stardivad orienteerumisrajale.
9.00 – 12.00 Orienteerumine ja meeskondlike ülesannete lahendamine staadionil.
12.00 Söömine

-      Orienteerumine toimub nutitelefoni abil, kuhu on vaja tõmmata Loquizi orienteerumisäpp (võistkonna peale üks telefon). Klassis lahendatava ülesande kaudu saab võistkond koodi, millega saab antud äppi kaardi avada. Orienteerumine kestab maksimaalselt kaks tundi.
-      Kui kaks tundi saab täis, siis äpp sulgeb end automaatselt ning peale seda hakkavad võistkonnad tagasi liikuma staadionile. Kui võistkonnad leiavad enne kahe tunni täitumist üles kõik ettenähtud punktid, siis võivad nad hakata varem staadionile tagasi liikuma.
-      Staadionil ootab igat võistkonda lahendamiseks kolm ülesannet. Kui need on tehtud, siis õpilased on vabad ja võivad sööma minna.
-      Koolibussid väljuvad tavalisel ajal.

Täpsem info kehalise kasvatuse õpetajatelt ja klassijuhatajatelt.