Saku Gümnaasiumi õpilased näitasid oma oskust leida vastuseid 2016. aasta RMK metsaviktoriinis teemal Loodusega koos
19.05.2016
Metsaviktoriin on mõeldud abiks loodusainete õpetamisel, et tulla välja õpikumaterjalist ja laiemalt uurida aktuaalset loodusinfot.
Tänavu registreerus traditsioonilisele viktoriinile 809 klassi 215 koolist üle Eesti ja kokku said tulemuse kirja 9491 õpilast.Osa neist said tulemuseks ka miinustesse langenud punktisumma.
Need Saku Gümnaasiumi 61 õpilast 6.-8.klassist, kes viktoriinist osa võtsid, vabast ajast vastuseid otsisid, olid tublid- nad said juurde palju uusi loodusteadmisi.Viktoriinivastuste lubatud ühine otsimine laiendas silmaringi ja infotsimisoskust. Kooli loodusnädalal said viktoriinist osa kõik 7.-8.õpilased bioloogiatundides, ka need, kes ise viktoriinivastuseid ära ei saatnud.
Kõik küsimused olid valikvastustega ja mitmed piltidega. Vastamisel tuli olla tähelepanelik, sest iga valesti valitud vastus andis miinuspunkti. Kokku oli võimalik saada 104 punkti. Maksimumpunkte meie koolist keegi ei saanud ja auhinnalisi kohti ka mitte, kuid kogemuse järgmiseks aastaks küll.Aitäh vanematele, kes kodus vastuste otsimisel õpilast abistasid. See polnud keelatud.
Mitme õige variandiga küsimused olid kõige raskemad, sest õpilased jätsid lihtsalt osa õigeid vastuseid valikust välja.Keerukaks osutus aru saada küsimusest Põlvamaal Ootsipalus kasvava hiigelmänni kohta - tuli pakkuda vastuseks ka Eestimaa vastusevariandid, mitte ainult see, et Eestis kasvab maailma kõrgeim mänd.
Lisaks rekordmännile oli raske keeruka pardaarvutiga varustatud metsakombaini- harvesteri tööd kirjeldav küsimus.
Kiidusõnu pälvivad viktoriinis kõige rohkem punkte kogunud õpilased:

6a klassist Sandra-Keitli Ruht, Kirke Männik, Karmel Uuselu ja Krisse-Henriette Pais
 8a klassist Rasmus Viil, Laura Liis Ulst, Paula Marie Loopere
 8c klassist Made Järvekülg, Vanessa Johanson, Merily Adams
 Neist kõige rohkem 98 punkti 104-st võimalikust kogus Rasmus Viil, Laura liis Ulst sai 96 ja Liis-Mariin Loopere 80 punkti.
Küsimusi, õigeid vastuseid ja meie kooli õpilaste tulemusi saab praegugi vaadata internetist aadressil loodusega koos metsaviktoriin

Laive Jürimaa
bioloogiaõpetaja