Eesti Loomakaitse Seltsi töötajad kohtusid 5.05 õpilastega, kes osalesid toiduannetuses kodututele loomadele
11.05.2016
Kooli loodusnädala üritusena olid meie koolis külas Eesti Loomakaitse Seltsist Liisi Moosaar ja vabatahtlik seltsi liige Marika.
Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abi vajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Missiooni viiakse ellu loomade otsese abistamise, avalikkuse teavitamise ja inimeste koolitamise ning õigusloomes osalemise ja loomakaitsealase järelevalve teel.

Külalised selgitasid 106-le õpilasest loomasõbrale-annetajale 1.-11.klassist  lemmikloomade pidamise nõudeid, kirjeldasid ka loomade väärkohtlemisi. Videoklipis näidati õpetlikku õnneliku lõpuga lugu ühest kodutust koerast. Ühtlasi tutvustati sellega ka seltsi liikmete tööd.
Kohalolijad said osaleda viktoriinis, mis andis soovitusi lemmikloomapidajale.
Näiteks anti teada, et ketikoera kett peab olema vähemalt 5,5m pikk ja kassile piimaandmine võib tekitada talle hoopis suurt kõhuvalu.
Õpilastel oli külalistele palju  lisaküsimusi. Oli  hariv üritus.
Aitäh 8c klassile ja klassijuhatajale, tänu kelle algatatud annetustegevusele see üritus toimus.

Laive Jürimaa
bioloogiaõpetaja