Mälumäng SAKU KOOL 85
21.04.2016
Esmaspäeval 18. aprillil 6. ja 7. tunni ajal toimus aulas Saku Gümnaasiumi 85. aastapäevale pühendatud mälumäng, kus osalesid 5.-12. klasside neljaliikmelised esindusvõistkonnad. Mälumängus oli 25 küsimust, mis kõik olid seotud Saku kooli ja/või Saku asulaga.
Kõige enam elevust tekitasid küsimused, mis on seotud praeguste õpetajate või õpilastega. Näiteks tuli lapsepõlvepiltidelt ära tunda õpetajaid, kes kunagi on ise siin koolis õppinud.
Peale mälumängu rääkis veerand tunni jooksul oma noorusest meie kooli vilistlane Marti Rehemaa (4. lend), kes püüdis leida nii sarnasusi kui erinevusi tolleaegse ja praeguse kooli vahel. Oma kooliajast tõi ta välja näiteks koolivormi kandmise kohustuse, igasügisese kartulivõtu, kohustusliku klassis korrapidajaks ja sööklas kokkade abiliseks käimise. Ilmselt paljudele tuli üllatusena ka fakt, et sellel ajal oli 6-päevane koolinädal ja ka laupäeval käidi koolis.
Mälumängus osalejad olid jagatud kolme vanuserühma 5.-6. klass, 7.-8. klass ja 9.-12. klass. Iga vanuserühma esimest kolme võistkonda autasustati diplomiga ja esikoha saavutanuid kringliga.
Üldarvestuses suutis suurima punktisumma (34 punkti) koguda 6. d klassi võistkond.
Tulemused:
5.-6. klass
I koht 6.d klass: Kert Kask, Marileen Nael, Mart Nael, Villem Noot.
II koht 6.c klass: Romet Pentinen, Piret Pihl, Anders Raudväli, Tõnis Tõnissoo.
III koht 6. b klass: Kirke Krusell, Inga Morozov, Oliver Part, Rasmus Raasuke.

7.-8. klass
I koht 8.c klass: Anett Aedla, Made Järvekülg, Säde Järvekülg, Liis Rehemaa.
II koht 8.a klass: Sandra Ly Lõhmus, Kristina Maria Morozov, Marten Männi, Laura-Liis Ulst.
III koht 8.b klass: Tom Enrico Kelt, Leila Kinks, Paula Maria Mengel, Stiina Sammalkivi.
9.-12. klass
I koht 11. klass: Margus Volkov, Henri Petrutis, Elisa-Johanna Lepiku, Eleri Paatsi
II koht 9.a klass: Liisa Aan, Karl Johannes Kaskla, Mark Anders Lepik, Mirjam Orav
III koht 12. klass: Rene Koppel, Kert Kukk, Christer Lohk, Kaspar Sulin.

Täname neid, kes olid abiks mälumängu koostamisel ja läbiviimisel: Aide Vungo, Merike Toompärg, Anton Noor ja Miia Siidra.
Täname ka mälumängu ettevalmistamisel ja läbiviimisel abistanud õpilasi Karl-Hendrik Leppikut ja Markus Käppa.

Gerrit Kanarbik
Kersti Vissov