Tubli esinemine keemia olümpiaadi vabariiklikus voorus
21.03.2016
 Harju maakoona koolidest pääsesid ainsatena keemiaolümpiaadi vabariiklikku vooru meie 2 abiturienti: Rainer Binsol ja Christer Lohk.
Üleriigiline võistlus toimus 18.-19.03.16.  Tartu Ülikooli Chemicumis. 12.klassi jõukatsumine toimus 23 keemiku vahel. Kuigi meie poisid eksperimentaalsesse finaalvooru ei pääsenud, oli neil 2 päeva jooksul võimalus sukelduda keemia olümpiaadi sündmuste keerisesse. Meie poisid said mõõtu võtta vabariigi tippudest, kes on olnud mitmekordsed vabariiklikud olümpiaadide võitjad, baltimaade ning ülemaailmsete olümpiaadidel osalemise ja medalite võitmise kogemustega.
Esimesel päeval lahendati 5 tunni jooksul 6 ülesannet.
Teoreetilise vooru järel said osalejad nautida keemiateatri vaimukat etendust.
Olümpiaadi teine päev algas osade jaoks võitlusvalmi tulemuste apelleerimisega ja sellele järgneva eksperimentaalse vooruga. Teised õpilased nautisid samal ajal Tartu Ülikooli vastremonditud loodusmuuseumi väljapanekuid. Pärastlõunal jagasid oma olümpiaadikarjääri ja üliõpilaselu kogemusi 2 tudengit, kellest üks tudeerib II kursusel meditsiini ning teine on III kursuse keemia tudeng ning on samal ajal juba keemia aluste õppejõud.
Vabariikliku vooru lõpetamisel tehti teatavaks hea uudis: kõik vabariiklikus voorus võistelnud õpilased on automaatselt vastu võetud Tartu Ülikooli loodusteaduste erialadele õppima. Vaja on vaid esitada 12.klassi lõputunnistus ja sooviavaldus.
Tsiteerides ühte esinejat keemia olümpiaadil: "Olümpiaad ei lõpe kunagi. Kui tahad, pakub elu Sulle lõputult ülesandeid".
Suurim väärtus, mida annab olümpiaadidel osalemine, on see, et omades kogemust lahendada võimatuna tunduvaid keemiaülesandeid, suudab õpilane lahendada ka elu poolt ette veeretatavaid eluülesandeid.

Täname ja õnnitleme meie tublisid poisse Rainerit ja Christerit!

Anna Kikkas