20. veebruaril toimus Jüri Gümnaasiumis Harjumaa kunstiolümpiaad
23.02.2016
Saku Gümnaasiumit esindasid SANDRA SERENA SULIN (8.c klass) ja MADIS PETERSON (11.RE klass).
Olümpiaad koosnes mõlemal vanusegrupil 3 osast: kodutööst, kunstiteooriast ja kohapealsest loovülesandest.

Põhikooli kodutööks oli merekultuuri aastale pühendatud maali tegemine, gümnaasium pidi looma maali teemal „Üksi ja koos”. Olümpiaadi žürii sõnul olid nii Sandra Serena kui Madise maalid oma vanusegruppide tugevaimad. Seda nii teostuse, eriti aga teoses peituva sügava mõtte poolest.

Kunstiteooria osa oli küllaltki keerukas. Põhikool pidi hästi oskama kunstiajalugu, värvusõpetust, õigesti kujutama valgust ja varje ning inimkeha proportsioone. Sandra Serena sai oma vanusegrupis teooria osas parima tulemuse: 83 punkti 95st. Gümnaasiumi õpilased pidid hästi tundma 20. ja 21. sajandi maalikunsti, disaini, aga ka näiteks kirjakunsti ja moeajalugu läbi sajandite.

Kohapealsed loovülesanded olid mõlemal vanusegrupil samuti seotud merekultuuri aastaga. Traadist, papist ja paberist tuli luua merega seotud ruumilised objektid. Madis meisterdas gümnaasiumi vanusegrupi kõige stiilsema teose.

Kunstiolümpiaadi tulemused:

SANDRA SERENA SULIN – 1. KOHT Harjumaa kunstiolümpiaadil põhikooli arvestuses (223 punkti)
MADIS PETERSON – 1. KOHT Harjumaa kunstiolümpiaadil gümnaasiumi arvestuses (219,5 punkti)

Mõlemad õpilased esindavad Saku Gümnaasiumit vabariiklikul kunstiolümpiaadil 23. aprillil Tallinnas.
Edu !

Eda Piisang